Kategorie Udělej si sám

DIY restaurování starého nábytku
Udělej si sám

DIY restaurování starého nábytku

Starý a zničený nábytek, naše srdce pláče, abychom je museli uspořádat v podkroví, v horším případě je vyhodit. Možná je to nábytek zděděný po prarodičích, který v průběhu času ztratil svou krásu nebo byl zničen. Než uděláme gesto, které by mohlo poškodit životní prostředí, zkusme tento nábytek obnovit a pokud to není možné pamatujte, že existuje možnost je recyklovat.

Čtěte Více

Udělej si sám

Mravenci v domě? Zde jsou nápravná opatření

Když to nejméně čekáte, ocitnete se doma napadeni nechtěnými hosty, mravenci. Mohli byste se uchýlit k použití nějakého insekticidu, ale proč je eliminovat, když je stačí je odstranit? Kromě toho jsou insekticidy škodlivé pro člověka a životní prostředí. K jejich eliminaci je třeba nejprve odstranit vše, co mravence přitahuje: jsou všežravé a napadají zejména sladké látky, které se nacházejí ve skříních nebo ve zbytcích potravin.
Čtěte Více
Udělej si sám

Vytáhněte hrnec z tuřínu

Pěkná a zvědavá malá váza na plodiny, vynikající také jako vánoční dekorace, lze ji získat z obyčejné bílé tuřín, velké a poměrně nízké. Můžete ji použít doma k pěstování různých druhů sazenic, které se postupem času stanou skutečnou botanickou zahradou. Skvělý nápad z tuřínu.
Čtěte Více
Udělej si sám

Stavba zahradního schodiště

Pokud si chcete postavit žebřík do postýlky, přečtěte si tento článek, pokud potřebujete navrhnout a postavit žebřík pro vaši zahradu, pak jste na správném místě! Schodiště v zemi nabízí mnoho výhod, jak estetických, tak funkčních ... pokud je příkop, bude schodiště jistě pohodlnější a bezpečnější než sestup, zvláště pokud prší a na zahradě chybí baldachýn.
Čtěte Více
Udělej si sám

Chov, nosnice

Náš oddíl o nosnicích pokračuje. Některým tématům, jako je chov ve volném výběhu, jsme se již věnovali, v tomto článku jsme místo toho hovořili o útulcích a krmivech, v tomto příspěvku jsme také viděli, jak si zvyknout na slepice, aby se večer vrátily do slepičího domu. Dnes uvidíme, jak jsou spravovány malé farmy nosnic.
Čtěte Více
Udělej si sám

Stavba zahradního jezírka

Mít v zahradě rybník je snem mnoha z nás. Realizovatelný sen, aniž byste museli mobilizovat jakýkoli kapitál. Aby byl rybník přirozenější, bude nutné vyhnout se příliš přesným geometrickým obrazcům, takže žádné kruhy a obdélníky! Dobrým pravidlem, aby byl rybník „přirozenější“, je vytvoření malé pláže s oblázky.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jarní úklid, 10 zelených špiček

Kdo z vás nesnáší jarní úklid? Vybalení nábytku a skříní, uvedení nových záclon a koberců zpět ... jaká námaha! Aby jarní úklid nebyl tak nudný, pro letošní rok vám nabízíme nějakou „zelenou strategii“, která vám ušetří pár drobných. Možná může být jarní úklid výmluvou, aby byl dům energeticky efektivnější ... uvidíme jak.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak tisknout květiny

Abychom prodloužili nádheru květin, které máme rádi doma, je možné je osobně stisknout. V článku vysvětlíme, jak lisovat květiny po několika velmi užitečných údajích Jak lisovat květiny, důležité prostory Před lisováním květin je dobré dodržovat některé pokyny: sbírejte květiny, které se mají lisovat v suchých dnech a v odpoledních hodinách, opatrně se vyhýbejte vlhkým dnům a deštivé: jsou mokré deštěm nebo rosou, existuje riziko, že budou plesnivě vybírat květiny jednoduchých tvarů a bez příliš velkého množství okvětních lístků: květy, které nejlépe reagují na sušení, jsou ty, které nejsou příliš objemné, ploché a jednoduché koruny.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak recyklovat paletu

Paleta je dřevěná konstrukce, která se díky svému multifunkčnímu potenciálu velmi dobře hodí ke kreativní recyklaci. Má také velmi odolnou strukturu a tvar, který lze přizpůsobit různým účelům, stačí použít desky, které jej tvoří, při plné kreativitě. Řešení je mnoho. Paleta musí být rozložena a znovu sestavena podle funkce, které chceme dosáhnout, pak pokud přidáme představivost a špetku kutilství, řešení se značně znásobí.
Čtěte Více
Udělej si sám

DIY mýdlové tyčinky

Je možné si mýdlo vyrobit doma? Mýdla se samozřejmě snadno vyrábějí a umožňují nám přispět k ochraně životního prostředí. DIY mýdla jsou zeleným gestem v kontextu každodenních akcí. Ve skutečnosti mýdla na trhu (jen si pozorně přečtěte etikety, abyste to potvrdili) obsahují nepřirozené přísady a především škodlivé pro pokožku.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak chemicky vyčistit vaše auto

Chemické čištění vozu šetří velké množství vody. Při každém ručním mytí vozu použijeme více než 200 litrů, což je šílená postava, když uvážíme, že auto lze umýt bez použití vody. Chemické čištění automobilu má mnoho výhod, na jedné straně je úspora vody a na druhé straně pohodlí provozu: uživatel nebude potřebovat lopaty, hadice a další vybavení.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak zmrazit jídlo

Mrazení jídla je v rodinách velmi běžnou praxí, protože má možnost ušetřit čas a peníze. Skladování musí být prováděno správným způsobem, aby se zabránilo chorobám způsobeným bakteriemi. Mražení potravin nám umožňuje konzervovat například zeleninu z naší zahrady, samozřejmě chuť nebude stejná, ale alespoň známe původ!
Čtěte Více
Udělej si sám

Nápady na úklid domu

Komerční čisticí prostředky jsou znečišťující a drahé, a proto potřebujete nápady, jak udržitelně vyčistit váš domov. Komerční prací prostředky uvolňují chemikálie, které mohou znečišťovat vnitřní vzduch v domácnosti, tím více jsou ohroženy děti a domácí zvířata. Mnoho produktů navíc obsahuje zbytečné antibakteriální látky, které vypadají spíše jako pesticidy než jednoduché čisticí prostředky!
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak postavit kapkový zavlažovací systém pro zeleninovou zahradu

Kapkové zavlažovací systémy mají řadu pozitivních dopadů jak na zeleninovou zahradu, tak na květinovou zahradu. Díky kapkovému zavlažovacímu systému se voda dostane k rostlinám naší zahrady přímo u kořene, aby zalévala bezprostřední podloží a šetřila vodu a čas. Navíc s automatizací kapkového zavlažování bude možné zahradu zahřát s určitou pravidelností i v naší nepřítomnosti.
Čtěte Více
Udělej si sám

DIY restaurování starého nábytku

Starý a zničený nábytek, naše srdce pláče, abychom je museli uspořádat v podkroví, v horším případě je vyhodit. Možná je to nábytek zděděný po prarodičích, který v průběhu času ztratil svou krásu nebo byl zničen. Než uděláme gesto, které by mohlo poškodit životní prostředí, zkusme tento nábytek obnovit a pokud to není možné pamatujte, že existuje možnost je recyklovat.
Čtěte Více
Udělej si sám

Udělejte to sami: Přírodní osvěžovače vzduchu

Prostřednictvím konkrétních esencí nabízených přímo přírodou je možné deodorizovat prostředí. Nejjednodušší způsob, jak vyrobit „přírodní pokojové vůně“, je připravit potpourri. Potpourri je kompozice vyrobená ze sušených okvětních lístků květin a éterických olejů, tato směs je umístěna do krabic, podnosů, mramorových nádob nebo jednoduchých látkových pytlů.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak postavit moskytiéru

Přišlo léto a otravní komáři nás přijeli navštívit včas. V boji proti komárům je nejúčinnějším prostředkem moskytiéra. Stavba moskytiéry není obtížná, vyžaduje to jen čas a trpělivost. Pokud nevíte, jak to postavit, žádný problém. V článku vám ukážeme, jak krok za krokem postavit moskytiéru.
Čtěte Více
Udělej si sám

Jak čistit klimatizaci

Zkontrolovali jste domácí klimatizaci? Pro větší účinnost systému je vždy vhodné pravidelně čistit vzduchové filtry. Zde je popsáno, jak čistit klimatizaci bez pomoci technika. a také méně plýtvání energií.
Čtěte Více
Udělej si sám

DIY svíčky

Výroba svíček doma je možná, originální způsob, jak zkrášlit svůj domov tím, že utratíte málo. Postup pro svíčky pro kutily není obtížný, stačí postupovat podle níže uvedených pokynů. udělejte to sami, místo klasického parafínu jsme vybrali včelí vosk, protože je to zcela přírodní a zcela neškodný produkt.
Čtěte Více
Udělej si sám

DIY solární kolektor

Výroba solárního tepelného kolektoru k výrobě teplé vody není obtížná. Pomocí certifikovaných materiálů můžete také využít odpočty daně z příjmu fyzických osob za vzniklé výdaje. Níže vám ukážeme, jak postavit solární kolektor podle našich pokynů. stačí mít jako reference ty, které jsou na trhu, tedy asi jeden metr široký a asi 2 metry dlouhý Jako absorpční povrch můžeme použít měděnou desku nebo černě natřenou fólii, mimo jiné nejekonomičtější řešení Pro cívku potřebujeme měděná trubka dn 14 nebo dn 16 rozvinutá na listu.
Čtěte Více
Udělej si sám

Domácí prací prostředek

Většina prostředků na mytí nádobí se vyrábí z produktů, které znečišťují životní prostředí, ve skutečnosti obsahují syntetické přísady povrchově aktivních látek odvozené od ropy. V Evropě nejsou výrobci detergentů povinni uvádět na štítku úplné složení, často je uvedeno pouze několik prvků a bez uvedení množství.
Čtěte Více
  • 1
  • 2
  • »